Certifikovaný realitní profesionál

Hanka Kuncová - Realitní makléř pro Teplice a okolí

Realitní makléřka

Poptávám nemovitost Nabízím nemovitost Nabídka nemovitostí

Blog

Realitní trh se mění .. Ale já budu připravena :)

Letos jsem se vlastně úplně poprvé zúčastnila, jedinečného setkání realitních profesionálů a to 13.tého ročníku CONVENTION, které se konalo 29. ledna 2019 v Kongresovém centru v Praze.
Byl to pro mne velký zážitek a  zároveň ten nejlepší vzdělávací program se společenskou akcí v realitním světě. A připraveno zvlášť pro ty, kteří chtějí obstát na zpomalujícím trhu a připravit se na proměnu trhu ve prospěch kupujícího.
Hned několik skvělých řečníků, jako například Michael Polzler - generální ředitel RE/MAX Europe, Elhorry Zunino - RE/Max Immo Specialists, Milan Roček - zakladatel a spolumajitel spol Hyposervis  a Hypodům, Lukáš Makovský - Deloitte Advisory s.r.o. a mnoho dalších zajímavých osob.

Z celé akce jsem byla nadšená a odnesla si mnoho zajímavých nápadů a inspirace. Takže se máte na co těšit :)

 

 

Krásný domov se prodává lépe

Krásný domov se prodává lépe

Pokud se chystáte prodat či pronajmout váš dům nebo byt, je potřeba dodržet několik zásad. Tou první je bezesporu čistota a provedený generální úklid. Prodávat byt jako odpadní skladiště není vůbec dobrý nápad. O prodeji ale rozhodují i další drobnosti. Pokud máte v kuchyni několik nevzhledných skvrn přímo nad sporákem, velký dojem na kupující to neudělá. O otřískaném nábytku nebo rozbitém stolu ani nemluvě. Dalším kamenem úrazu bývá dětský pokoj, který přirozeně nese historické následky toho, jak vaše děti vyrůstali. „To, co pro vás znamená kus historie a pojí se s příjemnými vzpomínkami na minulost, to potenciálním zájemcům o koupi bude určitě vadit. Nakonec to může rozhodnout o tom, že se raději poohlédnou po jiné nemovitosti,“.

Už mnohem méně lidí ale napadne, že úplně stejně snadno může dojem zkazit zahrada zaplavená listím z okolních stromů či zabahněný vjezd do garáže. Problém je samozřejmě v tom, že na svoje bydlení se díváte očima, které jsou na takový stav zvyklé. Je těžké vžít se do role kupujících a vidět vaše dosavadní bydlení „z jiné perspektivy“. Proto naše realitní kancelář nabízí specializovanou službu, které se říká home staging. Jde o soubor opatření, které, jednoduše řečeno, pomohou vaše bydlení upravit tak, aby se v něm potenciální zájemce cítil co nejlépe. Mnohdy stačí jen naprosto drobné zásahy do interiéru, jako například odstranění rodinných fotografií či jeho vymalování. V některých případech je ale nutný větší zásah. „Majitelův osobní vkus je v době prodeje spíše na škodu. Z bytu se stává produkt, který se musí líbit všem,“. Přitom home staging dokáže nejen vaše bydlení připravit pro nabídku, ale zároveň prokazatelně zrychluje dobu prodeje nemovitosti a zvyšuje její tržní cenu.